Святовасилівська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВІДДІЛ СЗН та ВП

Додаток 1

До рішення             

Святовасилівської сільської ради

Від                            року   №

 

Код КУД 0101002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ соціального

захисту населення та ветеранської політики

виконавчого комітету Святовасилівської сільської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С-ще Святовасилівка

2025 рік

 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Засновником відділу соціального захисту населення та ветеранської політики (далі – відділ) є Святовасилівська сільська територіальна громада Дніпровського району Дніпропетровської області в особі Святовасилівської сільської ради (далі – Засновник).

Організаційно-правова форма – орган місцевого самоврядування, працівники відділу є посадовими особами органу місцевого самоврядування.

1.2. Відділ утворено для реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення та виконання завдань і заходів місцевого самоврядування щодо соціального захисту та підтримки населення громади.

1.3.Відділ є юридичною особою, має печатку та штампи зі своєю назвою, бланки організаційно-розпорядної документації, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства. Має право укладати угоди, виступає позивачем і відповідачем у судах, несе відповідальність за своїми зобов’язаннями згідно із чинним законодавством України.

1.4.Гранична чисельність працівників, фонд оплати праці та видатки на утримання відділу затверджуються в межах виділених асигнувань відповідно до рішень Засновника.

Структура, штатний розпис, кошторис та Положення про відділ затверджується рішенням Засновника, за пропозиціями начальника відділу.

1.5.Положення є основним документом, що визначає правовий статус, цілі, завдання, функції права та обов’язки відділу, а також порядок організації його роботи і взаємодії з іншими структурними підрозділами, підприємствами, установами, організаціями.

Положення розроблено з метою створення організаційно-правових засад діяльності відділу, забезпечення оптимального розподілу функцій у ньому та визначення посадових обов’язків начальника відділу.

1.6.Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, постановами та наказами Міністерства соціальної політики України, нормативно-правовими актами інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями голів обласної та районної державних адміністрацій, рішеннями селищної ради та виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

 

2.НАЙМЕНУВАННЯ, СТРУКТУРА

ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

 

         2.1.Найменування:

Відділ соціального захисту населення Святовасилівської сільської ради.

Скорочено: ВСЗН.

 

3.ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

 

3.1. Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, соціальної підтримки мешканців громади і надання соціальних послуг сімʼям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, особам, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сімʼям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, молодим сімʼям, внутрішньо переміщеним особам, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги.

3.2. Дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобовʼязань, своєчасного подання на ресстрацію таких зобовʼязань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобовʼязань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності, господарсько-фінансової діяльності відділу.

3.3. Виконання програм і заходів у сфері соціального захисту населення, спрямованих на покращення становища осіб/сімей, забезпечення санаторно-курортного лікування деяких категорій громадян та оздоровлення і відпочинку дітей, забезпечення рівних прав і можливостей участі жінок і чоловіків у політичному, економічному та культурному житті.

3.4. Виконання власних та делегованих повноважень та функцій у сфері  соціального захисту ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (далі - Ветерани), членів сімей таких осіб і членів сімей загиблих/померлих ветеранів війни, членів сімей загиблих/померлих Захисників і Захисниць країни (далі - члени сімей Ветеранів), а також щодо забезпечення прав і свобод зазначених осіб під час переходу від військової служби до цивільного життя військовослужбовців з числа ветеранів війни, які звільняються або звільнені із військової служби.

3.5.Розробка відповідних місцевих програм з питань соціального захисту населення громади, матеріальної підтримки мешканців громади, ветеранської політики, визначення завдань та заходів з їх реалізації, спрямованих на задоволення виявлених потреб, визначення джерел фінансування таких програм, а також забезпечення виконання затверджених в установленому порядку місцевих програм.

3.6.Організація системи надання соціальних послуг мешканцям громади, якості, вчасності, доступності та адресності, розвиток соціальних послуг, проведення соціальної  роботи у громаді, здійснення аналізу ефективності та актуальності в умовах сучасних викликів і потреб, а також пошук оптимальних рішень у цій сфері щодо надання соціальних послуг за рахунок коштів селищного бюджету.

3.7.Виконання вимог законодавства та відповідних заходів щодо призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснення контролю за наданням таких послуг.

3.8.Реалізація заходів та програм, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності, соціального захисту сімей, надання методичної, практичної та консультативної допомоги з питань запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статті, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми.

3.9.Координація діяльності та контроль за виконанням установами соціальної сфери, розташованими на території громади та за її межами, завдань і заходів, спрямованих на розв’язання питань, соціального захисту населення.

3.10.Розгляд звернень громадян, опрацювання запитів на доступ до публічної інформації, звернень народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань, що належать до компетенції відділу.

3.11.Прийом  громадян, надання консультацій та роз’яснень громадянам з питань застосування законодавства, пов’язаних із соціальною підтримкою населення.

3.12.Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення,спрямованої на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту та інформування населення громади про виконання своїх повноважень, питань, що належать до компетенції відділу, у тому числі через засоби масової інформації.

3.13.Методичне забезпечення та координація:

- надання адміністративних послуг соціального характеру через відділ соціального захисту населення Святовасилівської сільської ради;

- медичної підтримки пільгової категорії мешканців громади (зубопротезування, ендопротезування).

3.14.Надання матеріальної підтримки за рахунок коштів місцевого бюджету найбільш вразливим верствам населення, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах/фінансовому стані.

3.15.Виконання вимог законодавства та відповідних заходів щодо підвищення рівня забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб і призначення цим особам грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення та надання компенсації мешканцям громади за безоплатне тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

3.16. Виконання заходів державної політики з поліпшення становища сімей (у тому числі сімей з дітьми, багатодітних і молодих сімей), запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, встановлення опіки та піклування, створення інших передбачених законодавством умов для охорони та захисту прав повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, і задоволення потреб таких осіб.

3.17.Участь у роботі комісій, групах, радах з питань соціального захисту населення різних категорій, утворених при селищній раді та її структурних підрозділах.

3.18.Листування з питань, що належить до повноважень відділу, з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднанням громадян.

3.19.Сприяння організаціям, установам та підприємствам, усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднанням громадян – у проведенні ними роботи з питань соціального захисту сімей, у тому числі сімей з дітьми, малозабезпечених, багатодітних, молодих сімей, дітей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та інших вразливих категорій населення.

 

4. ФУНКЦІЇ

 

4.1.Організація виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики з питань соціального захисту населення та забезпечення контролю за їх реалізацію.

4.2.Здійснення аналізу стану і тенденцій соціального розвитку на території громади та вжиття заходів для усунення недоліків.

4.3.Участь у підготовці пропозицій з питань соціального напрямку та у межах повноважень:

- проектів розпоряджень сільського голови, рішень виконавчого комітету сільської ради;

- проекту програм соціально-економічного розвитку громади та заходів щодо регіонального розвитку;

- проекту місцевого бюджету щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення, на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги;

- підготовці звітів сільського голови для їх розгляду на сесії сільської ради;

- проекти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп, бере участь у їх розроблені.

4.4.Забезпечення ефективного та цільового використання відповідних бюджетних коштів Засновника, здійснення відповідного фінансового моніторингу, бухгалтерського обліку, звітності та контролю.

4.5.Готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами сільської ради інформаційні, аналітичну, та статистичні матеріали, адміністративну, оперативну звітність з питань, що належать до компетенції відділу.

4.6. Розгляд звернень громадян, в установленному  законодавством порядку, опрацювання запитів і звернень народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань соціального захисту населення.

4.7. Прийом  документів для проведення відшкодування витрат за самостійно проведене санаторно-курортне лікування, оздоровлення і відпочинок дітей, матеріальної або іншої допомоги окремим категоріям осіб, які фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету та проводить їх реєстрацію у встановленому порядку, забезпечує їх зберігання.

4.8. Організація та здійснення контролю щодо додержання вимог інструкції з діловодства, складання номенклатури справ та збереження архівних справ Управління.

Проведення відповідної навчально-методичної та довідково-кодифікаційної роботи.

4.9.Визначення необхідності проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї фахівцями відділу.

4.10.Складання актів обстеження матеріально-побутових умов для визначення права при призначенні/відновлені житлової субсидії, при наданні компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

 

4.11.У сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям населення:

- аналіз стану виконання комплексних програм та реалізації заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення громади;

- забезпечення соціальних гарантій Ветеранів, членів сімей Ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, ветеранів праці, жертв нацистських переслідувань, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та деяким іншим категоріям населення відповідно до вимог законодавства;

- виконання і організація виконання програм та заходів соціального захисту Ветеранів та членів сімей Ветеранів на основі використання багатовимірного, комплексного підходу задля запобігання та усунення їхньої соціальної та економічної виключності, допомоги та сприяння таким особам, реінтеграції ветеранів війни та членів їх сімей у громади, спільноти та родини;

- встановлення статусу та видача посвідчень батькам та дітям багатодітним родинам, які мають право на пільги відповідно до законодавства;

- здійснення прийому документів та підготовка клопотання до виконавчого комітету селищної ради про розгляд кандидатур до присвоєння Почесного звання «Мати героїня»;

- ведення обліку внутрішньо переміщених осіб, їх реєстрація та видача відповідних довідок про реєстрацію, проведення перевірки достовірності та повноти інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи;

- прийом заяв і документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстру внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на території громади та потребують надання житлових приміщень з фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб;

- забезпечення реалізації заходів щодо розподілу та надання внутрішньо переміщеним особам житла для тимчасового проживання з фонду житла (видача ордерів, укладання договорів користування, моніторинг впровадження заходу;

- прийом заяв і документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстру осіб, визначених законодавством щодо своєчасного і ефективного виконання державних бюджетних програм та поліпшення житлових умов проживання деяких категорій мешканців громади з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- забезпечення реалізації заходів щодо призначення та виплати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- забезпечення реалізації заходів щодо надання мешканцям громади, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, компенсація витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням внутрішньо переміщених осіб, які після введення воєнного стану в Україні перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться воєнні (бойові) дії.

4.12. У сфері дотримання бюджетного законодавства, бухгалтерського обліку та звітності, господарсько-фінансової діяльності;

- ведення бухгалтерського обліку відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному Відділі, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку, в тому числі з використанням уніфікованої автоматизованої системи бухгалтерського обліку та звітності;

- забезпечення дотриманням бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов’язань, їх реєстрації в органах Державної казначейської служби та здійсненням платежів відповідно до взятих бюджетних зобов’язань, своєчасне зарахування та використання бюджетних коштів Засновника;

- контроль, організація роботи та здійснення фінансування виплат матеріальної допомоги та грошових виплат незахищеним верствам населення громади, за надані соціальні послуги населенню, тощо;

- складання на підставі даних бухгалтерського обліку фінансову та бюджетну звітність в порядку, встановленому законодавством;

- забезпечення цільового та ефективного використання фінансових, матеріальних/нематеріальних, інформаційних та трудових ресурсів, збереженням майна;

- додержання вимог законодавства під час здійснення попередньої оплати товарів, робіт та послуг у разі їх закупівлі за бюджетні кошти;

- своєчасне та у повному обсязі перерахування податків і зборів (обов’язкові платежі) до відповідних бюджетів;

- проведення інвентаризації необоротних активів, товарно-матеріальних  цінностей, грошових коштів, фінансових документів, розрахунків та інших статей балансу.

4.13. У сфері реалізації заходів соціальної підтримки населення у громаді за рахунок коштів місцевого бюджету;

- прийом заяв і відповідних документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстрів одержувачів матеріальних допомог, грошової винагороди, інших видів матеріальної допомоги;

- підготовка клопотання та подання до виконавчого комітету сільської ради документів для надання матеріальної допомоги, грошової винагороди, компенсацій незахищеним верствам населення;

- виплата грошової винагороди, матеріальної допомоги незахищеним верствам населення: учасникам бойових дій, в тому числі особам з інвалідністю внаслідок війни; ветеранам війни та членам сімей ветеранів; членам сім’ї загиблого/померлого військовослужбовця, який безпосередньо брав участь в бойових діях; громадянам, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, (ліквідаторам, особам з інвалідністю внаслідок війни та потерпілим від ЧАЕС); учасникам ІІ Світової війни; ювілярам, яким у поточному році виповнилося 90, 100 і старше років; внутрішньо переміщеним особам; багатодітним сім’ям, вдовам та жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»; особам з інвалідністю (дітям до 18 років та молодь віком до 35 років); сім’я усиновителів; сім’ям опікунів та піклувальників на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітям-сиротам та дітям. Позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18-ти річного віку; членам родин військовослужбовців, які мобілізовані з 24.02.2022 року для участі в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України; на поховання непрацюючим громадянам, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, особі, яка зобов’язалась поховати померлого; на поховання одиноких та одиноко проживаючих осіб; сім’ям мобілізованих військовослужбовців, загиблих/померлих під час виконання обов’язків військової служби/проходження військової служби; працівникам селищної ради, комунальних закладів та підприємств, що знаходяться у власності територіальної громади та депутатам, які потрапили у скрутне матеріальне становище; незахищеним верствам населення громади за клопотанням депутата селищної ради;

- організація заходів, прийом заяв з відповідними документами, їх правова оцінка, реєстрація, своєчасне опрацювання, облік, формування особових справ та їх збереження, щодо призначення та виплати відповідно до чинного законодавства щомісячних компенсаційних виплат фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги з догляду громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;

- забезпечення заходів з питань відшкодування витрат за самостійно проведене санаторно-курортне лікування деяких категорій громадян, оздоровлення та відпочинок дітей;

- реалізація заходів щодо медичної підтримки пільговим категоріям мешканцям громади (зубопротезування, ендопротезування);

- забезпечення фінансування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з оплати наданих послуг автомобільного транспорту на автобусних маршрутах та залізничного транспорту.

4.14. У сфері надання соціальних послуг населенню громади та проведення соціальної роботи ;

- організація роботи із визначення потреб громади у соціальних послугах, підготовка та подання пропозицій щодо організації надання базових соціальних послуг відповідно до потреби, співпраці з комунальними установами, закладами і службами – надавачами соціальних послуг державних  та недержавних, формування соціального замовлення на надання необхідних соціальних послуг недержавними організаціями; узагальнення інформації щодо визначення потреб населення громади у соціальних послугах;

- розробка та виконання програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб населення громади у соціальних послугах;

- затвердження, за результатами визначення потреб, переліку соціальних послуг, які надаються в громаді особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- планування надання соціальних послуг мешканцям громади із зазначенням необхідних видатків та контроль за своєчасне фінансування та наданням соціальних послуг;

- здійснення моніторингу надання соціальних послуг, оцінки їх якості та контролю за дотриманням вимог, встановлених законодавством про соціальні послуги;

- підтримка в актуальному стані автоматизованої інформаційно – телекомунікабельної системи Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг на рівні громади;

- забезпечення доступності громадян до соціальних послуг, контроль за їх якістю і своєчасністю надання відповідно до законодавства;

- міжвідомча взаємодія взаємодії з виявлення та організації надання соціальних послуг дітям/особам/сім’ям громади та співпраця з відповідними закладами, установами і службами, які надають соціальні послуги, залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги;

- взаємодія з територіальним органом Пенсійного фонду України у питаннях надання соціальних та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державно-соціальне страхування;

- розгляд заяв осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, про отримання соціальних послуг, проведення розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї для визначення права на отримання соціальних послуг, організація та прийняття відповідного рішення щодо їх надання;

- повідомлення особи або її законного представника та надавача соціальної послуги про прийняте рішення, видача направлення на отримання соціальних послуг;

- спрямування, координація і контроль діяльності комунального закладу «Центр надання соціальних послуг», вжиття заходів з покращення якості надання соціальних послуг та сприяння впровадженню нових соціальних послуг, у тому числі платних, відповідно до законодавства;

- проведення моніторингу та аналізу ефективності проведення у громаді соціальної роботи із сім’ями/особами, надання їм соціальних послуг, спрямованих на запобігання потраплянню в складні життєві обставини, та прогнозування їхніх потреб у соціальній підтримці;

- за необхідності створення комісії для розгляду справ стосовно підтримки сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі щодо супроводу таких сімей/осіб, прийняття відповідних рішень, моніторингу якості соціального супроводу;

- впровадження мультидисциплінарного підходу для надання соціальних послуг вразливим групам населення громади;

- визначення пріоритетів соціального замовлення та організація його проведення;

- здійснення оцінки конкурсних пропозицій соціальних проектів, які подаються недержавними суб’єктами, що надають соціальні послуги, на конкурс із залучення бюджетних коштів громади для надання соціальних послуг;

- здійснення контролю, моніторингу і оцінки якості соціальних послуг;

- сприяння волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам, які потребують волонтерської допомоги, та в поширенні інформації про організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів, фізичних осіб, організації та установи;

- здійснення контролю за організацією роботи, пов’язаної з наданням благодійної/гуманітарної допомоги соціально незахищеним громадянам і сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- сприяння благодійним, релігійним волонтерським громадським об’єднанням, установам та організаціям недержавної форми власності, окремим громадянам в наданні соціальної допомоги та соціальних послуг особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, особам похилого віку, а також іншим соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- вживання заходів щодо соціального захисту бездомних осіб і запобігання бездомності та соціального патронажу осіб, звільнених від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

 

4.15. У сфері реалізації підтримки Ветеранів та членів сімей Ветеранів ;

    1. Здійснення аналізу стану і тенденцій соціального розвитку та додержання вимог ветеранської політики на території громади та вжиття заходів для усунення недоліків.
    2. Участь у підготовці пропозицій з питань ветеранської політики та у межах повноважень:

- проектів розпоряджень сільського голови, рішень виконавчого комітету сільської ради;

- проекту програм соціально-економічного розвитку громади та заходів щодо регіонального розвитку;

- проекту місцевого бюджету щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення Ветеранів та членів сімей Ветеранів;

- проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп, їх розробленні.

    1. Готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами сільської ради інформаційні, аналітичні та статистичні матеріали, адміністративну, оперативну звітність з питань, що належать до компетенції Відділу.
    2. Розгляд звернень Ветеранів та членів сімей Ветеранів, в установленому законодавством порядку, опрацювання запитів і звернень народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань ветеранської політики.
    3. Забезпечує збирання, накопичення, реєстрацію та зберігання в електронному кабінеті інформаційно-комунікаційної системи Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей таких осіб та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
    4. Визначення необхідності проведення обстеження матеріально побутових умов проживання Ветеранів та членів сімей Ветеранів спеціалістами соціального захисту населення виконавчого комітету Святовасилівської сільської ради.

 

4.22. У сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям населення;

- аналіз стану виконання комплексних програм та реалізації заходів соціальної підтримки Ветеранів та членів сімей Ветеранів;

- забезпечення соціальних гарантій Ветеранів та членів сімей Ветеранів відповідно до вимог законодавства;

- виконання і організація виконання програм та заходів соціального захисту Ветеранів та членів сімей Ветеранів на основі використання багатовимірного, комплексного підходу задля запобігання та усунення їхньої соціальної та економічної виключенності,  допомоги та сприяння таким особам, реінтеграції у громаду, спільноти та родини;

- прийом заяв і документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстру осіб, визначених законодавством щодо своєчасного і ефективного виконання державних бюджетних програм та поліпшення житлових умов проживання деяких категорій мешканців громади з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- забезпечення реалізації заходів щодо призначення та виплати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- виплата грошової винагороди, матеріальної допомоги Ветеранам та членам сімей Ветеранів, членам родин військовослужбовців, які мобілізовані з 24.02.2022 року для участі в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України; сім’ям мобілізованих військовослужбовців, загиблих/померлих під час виконання обов’язків військової служби/проходження військової служби;

- реалізація заходів щодо медичної підтримки Ветеранів та членів сімей Ветеранів;

- здійснення контролю за веденням обліку, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- визначення потреби в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, у компенсаційних виплатах, передбачених законодавством, та направлення узагальненої інформації до вищестоящих органів;

- забезпечення інформування можливостей проходження ними професійної реабілітації в реабілітаційних установах, а також про послуги державної служби зайнятості з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

- вжиття заходів щодо створення у громаді безперешкодного середовища для маломобільних категорій.

 

    1. Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед Ветеранів та членів сімей Ветеранів, спрямованої на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту та інформування про виконання своїх повноважень, питань що належать до компетенції Відділу, у тому числі через засоби масової інформації.
    2. Організація листування з питань, що належать до повноважень Відділу, з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднаннями громадян.
    3. Участь в міжнародних ат інших проектах із соціальних питань та забезпечення їх реалізації у громаді.
    4. Організація роботи та забезпечення в межах повноважень:
  • цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;
  • з укомплектування,зберігання, обліку та використання архівних документів;
  • реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом та захист персональних даних;
  • доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Відділ;
  • проведення заходів щодо запобігання корупції.
    1. Виконання інших функцій, передбачених законодавством або покладених на Відділ начальником Відділу.

 

    1. У сфері соціальної інтеграції осіб з інвалідністю;

- здійснення контролю за веденням обліку осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- визначення потреби в забезпеченні осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у компенсаційних виплатах, передбачених законодавством, та направлення узагальненої інформації до вищестоящих органів;

-  забезпечення інформування осіб з інвалідністю щодо можливостей проходження ними професійної реабілітації в реабілітаційних установах, а також про послуги державної служби зайнятості з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

- вжиття заходів щодо створення у громаді безперешкодного середовища для мало мобільних категорій населення.

 

    1. У напрямах поліпшення становища сімей(у тому числі сімей з дітьми, багатодітних і молодих сімей), запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності, протидія торгівлі людьми;

- реалізація заходів та програм, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності, соціального захисту сімей, надання в межах компетенції підприємствам, установам, організаціям, об’єднанням громадян та окремим громадянам методичної, практичної та консультативної допомоги з питань запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- взаємодія із структурними підрозділами Засновника, а також з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадянами, об’єднаннями громадян, недержавними організаціями і надання правової, методичної та організаційної допомоги з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- виконання програм і заходів щодо забезпечення у громаді запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- визначення та узгодження із Засновником потреби у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства  чи насильства за ознакою статі та подальший контроль за їх створенням і діяльністю;

- проведення прийому і розгляду заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства і насильства за ознакою статі, забезпечення застосування відповідних заходів для його припинення та здійснення контролю за надання допомоги постраждалим особам;

- забезпечення координації діяльності та взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на території громади;

- інформування постраждалих осіб про права, заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися;

- проведення відповідно до законодавства збору, аналізу і поширення на території громади інформаційних кампаній щодо протидії домашнього насильства і насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- звітування центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми про виконання повноважень у цій сфері в порядку визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у цій сфері.

 

    1. У виконанні повноважень опіки та піклування повнолітніх недієздатних осіб;

- організація роботи з питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна недієздатність яких обмежена відповідно до вимог законодавства;

- прийом заяв і документів та їх опрацювання з метою прийняття рішень/висновків щодо встановлення опіки чи піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена;

- розгляд документів, підготовка та видача дозволу опікуну недієздатної особи та піклувальнику особи, цивільна дієздатність якої обмежена, на вчинення правочину;

- видача подання про можливість призначення особи опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.

 

         4.30.Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, спрямованої на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту та інформування населення громади про виконання своїх повноважень, питань що належать до компетенції Відділу, у тому числі через засоби масової інформації.

         4.31.Організація листування з питань, що належать до повноважень Відділу, з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднанням громадян.

         4.32.Участь в міжнародних та інших проектах із соціальних питань та забезпечення їх реалізації у громаді.

         4.33.Організація роботи та забезпечення в межах повноважень:

         - виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

         - з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

         - реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом та захист персональних даних;

         - доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Відділ;

         - проведення заходів щодо запобігання корупції.

         4.34.Виконання інших функцій, передбачених законодавством або покладених на Відділ головою сільської ради та секретарем сільської ради (виконкому).

 

5.ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ

 

         Відділ має право:

         5.1.Користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України та захист своїх прав, свобод, честі та гідності і ділової репутації.

5.2.Отримувати в законодавчо встановленому порядку від службових осіб інших структурних підрозділів сільської ради, підприємств, установ та організацій документи, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання визначених повноважень.

5.3.Залучати в установленому порядку фахівців відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до повноважень Відділу.

5.4.Брати участь у здійсненні контролю (перевірки) виконання рішень сільської ради для забезпечення реалізації визначених законодавством повноважень у соціальній сфері підвідомчими підприємствами, установами та організаціями , в межах своїх повноважень.

5.5.Готувати проекти запитів на отримання статистичної інформації та інших даних від відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, громадських організацій, підприємств, установ та організацій, необхідні для виконання визначених повноважень, посадових обов’язків та завдань.

5.6.Скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції.

5.7.Представляти інтереси Відділу у відповідних органах державної влади та органах місцевого самоврядування з питань, що належать до його повноважень, брати участь у нарадах, колегіях, зборах, засіданнях з професійних питань у межах своїх компетенцій.

5.8.Брати участь у розгляді питань і прийняття, в межах своїх повноважень, рішень.

5.9.Вимагати своєчасного, якісного та у повному обсязі виконання працівниками Відділу посадових обов’язків та завдань.

5.10.Брати участь у проектах, в тому числі міжнародних, з питань соціального захисту населення.

5.11.Направляти працівників відділу на навчання, стажування, конференції, семінари з питань професійної діяльності.

5.12.Здійснювати заходи для матеріальної зацікавленості працівників як за результатами особистої праці, так у загальних підсумках роботи.

5.13.Вносити до селищної ради пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу або реалізації відповідного напряму діяльності.

 

Відділ зобов’язаний:

5.14. Виконувати вимоги Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики з питань соціального захисту населення, забезпечення прав і свобод громадян, своєчасно забезпечувати заходи та контроль за їх реалізацією.

5.15. Укладати договори та угоди , що не суперечать чинному законодавству України з підприємствами, установами, організаціями та окремими громадянами.

5.16. Погоджувати з Засновником пріоритети перспективні напрямки діяльності Відділу.

5.17. Сумлінно ставитися до виконання своїх обов’язків, суворо додержуватися у своїй роботі вимог чинного законодавства, інтересів та прав громадян.

5.18. Своєчасно і точно виконувати рішення державних органів чи посадових осіб, розпорядження і вказівки керівництва.

5.19. Дотримуватись вимог щодо збереження інформації з обмеженим доступом, що стала відома під час виконання обов’язків, а також іншої інформації, яка згідно з законодавством не підлягає розголошенню.

5.20. Постійно підвищувати свій професійний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти.

5.21. Інформувати сільську раду у випадках, коли посадові особи інших структурних підрозділів не надають документи, інші матеріали, необхідні для виконання завдання, покладеного на Відділ, а також коли стала відома інформація про порушення чинного законодавства працівниками Відділу або про загрозу законним інтересам Відділу чи сільської ради.

5.22. В порядку, визначеному начальником Відділу, заміщувати інших працівників Відділу у разі їх відсутності.

5.23. Дотримуватись правил внутрішньо трудового розпорядку, виконавської дисципліни, етики поведінки посадової  особи місцевого самоврядування та обмежень, пов’язаних з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування, загальних правил етичної поведінки.

 

 

6.КЕРІВНИЦТВО ВІДДІЛУ

 

6.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільнюється з посади сільським головою.

6.2. На посаду начальника призначається особа, яка є громадянином України, володіє державною мовою, має відповідальну вищу освіту, стаж роботи у соціальній сфері не менше ніж 3 роки або досвід роботи на керівних посадах не менше 5 років та відповідає іншим вимогам, встановленим чинним законодавством України.

Начальник Відділу:

6.3. Здійснює керівництво Відділу, розподіляє обов’язки між працівниками Відділу та визначає ступінь їх відповідальності, забезпечує дотримання працівниками Відділу трудової та виконавської дисципліни.

6.4. Забезпечує виконання поставлених перед Відділу завдань щодо участі в реалізації політики у сфері соціального захисту населення.

6.5. Здійснює контроль та організацію роботи за виконанням законів України, постанов Кабінету Міністрів, рішень, наказів вищестоящих органів і прийнятих заходів, рішень та розпоряджень сільського голови з питань, що входять до компетенції Відділу.

6.6. Розробляє відповідні заходи на виконання рішень, постанов, наказів, листів вищестоящих органів, які затверджуються наказом начальника Відділу.

6.7. Розробляє і подає на затвердження Засновнику зміни та доповнення до положення про Відділ.

6.8. Складає в установленому порядку та подає на затвердження сільському голові штатний розпис та кошторис витрат Відділу.

6.9. Розпоряджається майном та коштами Відділу в межах затвердженого кошторису витрат та відповідно до їх цільового призначення.

6.10. Приймає рішення щодо заохочення працівників Відділу за успіхи в роботі, застосовує заходи дисциплінарного впливу за порушення працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, заповнює вакансії.

6.11. Призначає на посаду і звільняє з посади працівників Відділу відповідно до діючого законодавства.

6.12. В межах своїх компетенцій бере участь у розробці проектів розпоряджень сільського голови, рішень сільської ради з питань, що належать до компетенції Відділу, іншого виконавчого органу у межах визначених повноважень за напрямами діяльності Відділу.

6.13. Розробляє і забезпечує виконання комплексних програм і заходів, щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, осіб, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та сприяти в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання та здійснює відповідний контроль.

6.14. Аналізує у межах визначених повноважень стан і тенденції розвитку сфери соціального захисту населення, галузі суспільно-економічних відносин, хід виконання проектів і програм місцевого розвитку, контроль за виконанням яких віднесено до компетенції Відділу, вживає заходів щодо усунення негативних і розвитку позитивних тенденцій.

6.15. Здійснює контроль за проведенням роботи щодо:

- реалізації державної політики з питань соціального захисту різних верств населення громади;

- дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов’язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов’язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов’язань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності, господарсько-фінансової діяльності Відділу;

- прийому громадян з питань соціального захисту населення, надає консультації громадянам з питань соціальної підтримки, визначає потреби громадян у соціальній підтримці;

- інформаційно – просвітницьких заходів та роботи серед населення, спрямованих на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту;

- опитування, анкетування мешканців з метою визначення основних потреб та перспектив надання послуг із соціальної підтримки та виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- підготовки на надання аналітичних матеріалів та статистичної звітності з питань, що належать до компетенції Відділу;

- додержання вимог інструкції з діловодства, номенклатурних та архівних справ Відділу.

6.16. Розглядає в межах повноважень та організовує своєчасний і якісний розгляд звернень від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, підприємств, установ, організацій, громадян з питань соціального захисту населення, а також підготовку за результатами їх розгляду проектів відповідей.

6.17. Організовує листування з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до повноважень Відділу.

6.18. Проводить навчально-методичну і довідково-кодифікаційну роботу.

6.19. Затверджує плани роботи Відділу, організації нарад, навчань, семінарів, тощо та проводить навчання і семінари із спеціалістами Відділу з метою підвищення професійних знань, вмінь та навичок.

6.20. Регулює роботу Відділу щодо його ефективної взаємодії із структурними підрозділами сільської ради та райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктами надання соціальних послуг, а також з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадськими та волонтерськими організаціями, об’єднаннями громадян.

6.21. Представляє інтереси Відділу у взаємовідносинах з органами державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, фізичними та юридичними особами в установленому порядку.

6.22. Організовує та проводить особистий прийом громадян з питань соціального захисту та за необхідності вживає відповідні заходи для усунення причин, які викликають скарги від громадян.

6.23. Вживає заходи щодо вдосконалення організації роботи Відділу, організовує вивчення, узагальнення та впровадження передового досвіду щодо методів і форм роботи.

6.24. В межах своєї компетенції приймає участь у:

- заходах та акціях сільської ради;

- заходах щодо запобігання протидії корупції.

6.25. Виконує інші завдання та доручення з питань професійної діяльності Відділу керівництва сільської ради.

6.26. Начальник Відділу підпорядковується сільському голові, секретарю сільського голови (виконкому), заступнику голови сільської ради, згідно з розподілом функціональних повноважень.

6.27. На період відсутності начальника Відділу (відпустка, відрядження, хвороба, тощо) його обов’язки виконує спеціаліст І категорії Відділу або інша посадова особа, визначена сільським головою.

 

7.МАЙНО ТА ЗАСОБИ (КОШТИ)

 

7.1. Контроль за збереженням та ефективністю використання товарно-матеріальних цінностей, службового майна, побутового обладнання, раціонального використання витратних матеріалів, комп’ютерної, розмножувальної та іншої техніки виключно для виконання службових обов’язків здійснює начальник Відділу.

7.2. Відділ фінансується з бюджету Святовасилівської сільської ради. Кошторис, штатний розклад та фонд оплати праці працівників затверджує Засновник.

7.3. Контроль за цільовим використанням коштів сільського бюджету, передбачених на виконання програм та заходів соціальної підтримки мешканців громади, здійснює начальник Відділу.

 

8.КОНТРОЛЬ ТА ПЕРВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ

 

8.1. Контроль за діяльністю Відділу, виконання покладених на Відділ завдань здійснює безпосередньо начальник Відділу та сільська рада.

8.2. Контроль за законністю, своєчасністю та правильністю оформлення документів; використання фонду оплати праці; встановленням посадових окладів; правильністю нарахування та перерахування податків до місцевого та державного бюджету; інших платежів; дотримання встановлених правил проведення інвентаризації грошових, товарно-матеріальних цінностей, основних фондів, розрахунків і платіжних зобов’язань; стягненням у встановлений термін дебіторської та сплаченням кредиторської заборгованості здійснює фінансовий відділ сільської ради.

8.3. Перевірка діяльності Відділу за напрямками роботи здійснюють структурні підрозділи сільської ради та інші контролюючі органи відповідно до вимог чинного законодавства.

 

9.ВЗАЄМОВІДНОСИНИ/ЗВ’ЯЗКИ

З ІНШИМИ ЮРИДИЧНИМИ ОСОБОМИ

 

9.1. Відділ підпорядковується голові Святовасилівської сільської ради та секретарю сільської ради (виконкому).

9.2. Взаємодіє у процесі виконання покладених завдань з виконавчими органами та структурними підрозділами сільської ради, представницькими органами (депутатськими комісіями, депутатами сільської ради).

9.3. З метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передання інформації, необхідної для належного виконання визначених для нього завдань та проведення заходів взаємодіє із структурними підрозділами райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктами надання соціальних послуг, а також з підприємствами, установами організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадськими та волонтерськими організаціями, об’єднаннями громадян.

 

10.РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ

 

10.1. Ліквідація або реорганізація Відділу проводиться згідно вимог чинного законодавства України.

10.2. Ліквідація здійснюється спеціально створеною комісією Відділу або сільської ради.

10.3. Питання, пов’язанні з розірванням трудового договору з ініціативи Власника або уповноваженого ним органу, вирішуються відповідно до положень Кодексу законів про працю України.

 

11.ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

11.1. Зміни до положення про Відділ вносяться за рішенням Засновника.

11.2. Питання, не врегульовані цим Положенням, регулюються відповідними актами України.

 

 

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                       Наталія ВЕРЛАТА

Додаток 1

До рішення             

Святовасилівської сільської ради

Від                            року   №

 

Код КУД 0101002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ соціального

захисту населення та ветеранської політики

виконавчого комітету Святовасилівської сільської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С-ще Святовасилівка

2025 рік

 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Засновником відділу соціального захисту населення та ветеранської політики (далі – відділ) є Святовасилівська сільська територіальна громада Дніпровського району Дніпропетровської області в особі Святовасилівської сільської ради (далі – Засновник).

Організаційно-правова форма – орган місцевого самоврядування, працівники відділу є посадовими особами органу місцевого самоврядування.

1.2. Відділ утворено для реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення та виконання завдань і заходів місцевого самоврядування щодо соціального захисту та підтримки населення громади.

1.3.Відділ є юридичною особою, має печатку та штампи зі своєю назвою, бланки організаційно-розпорядної документації, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства. Має право укладати угоди, виступає позивачем і відповідачем у судах, несе відповідальність за своїми зобов’язаннями згідно із чинним законодавством України.

1.4.Гранична чисельність працівників, фонд оплати праці та видатки на утримання відділу затверджуються в межах виділених асигнувань відповідно до рішень Засновника.

Структура, штатний розпис, кошторис та Положення про відділ затверджується рішенням Засновника, за пропозиціями начальника відділу.

1.5.Положення є основним документом, що визначає правовий статус, цілі, завдання, функції права та обов’язки відділу, а також порядок організації його роботи і взаємодії з іншими структурними підрозділами, підприємствами, установами, організаціями.

Положення розроблено з метою створення організаційно-правових засад діяльності відділу, забезпечення оптимального розподілу функцій у ньому та визначення посадових обов’язків начальника відділу.

1.6.Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, постановами та наказами Міністерства соціальної політики України, нормативно-правовими актами інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями голів обласної та районної державних адміністрацій, рішеннями селищної ради та виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

 

2.НАЙМЕНУВАННЯ, СТРУКТУРА

ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

 

         2.1.Найменування:

Відділ соціального захисту населення Святовасилівської сільської ради.

Скорочено: ВСЗН.

 

3.ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

 

3.1. Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, соціальної підтримки мешканців громади і надання соціальних послуг сімʼям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, особам, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сімʼям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, молодим сімʼям, внутрішньо переміщеним особам, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги.

3.2. Дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобовʼязань, своєчасного подання на ресстрацію таких зобовʼязань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобовʼязань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності, господарсько-фінансової діяльності відділу.

3.3. Виконання програм і заходів у сфері соціального захисту населення, спрямованих на покращення становища осіб/сімей, забезпечення санаторно-курортного лікування деяких категорій громадян та оздоровлення і відпочинку дітей, забезпечення рівних прав і можливостей участі жінок і чоловіків у політичному, економічному та культурному житті.

3.4. Виконання власних та делегованих повноважень та функцій у сфері  соціального захисту ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (далі - Ветерани), членів сімей таких осіб і членів сімей загиблих/померлих ветеранів війни, членів сімей загиблих/померлих Захисників і Захисниць країни (далі - члени сімей Ветеранів), а також щодо забезпечення прав і свобод зазначених осіб під час переходу від військової служби до цивільного життя військовослужбовців з числа ветеранів війни, які звільняються або звільнені із військової служби.

3.5.Розробка відповідних місцевих програм з питань соціального захисту населення громади, матеріальної підтримки мешканців громади, ветеранської політики, визначення завдань та заходів з їх реалізації, спрямованих на задоволення виявлених потреб, визначення джерел фінансування таких програм, а також забезпечення виконання затверджених в установленому порядку місцевих програм.

3.6.Організація системи надання соціальних послуг мешканцям громади, якості, вчасності, доступності та адресності, розвиток соціальних послуг, проведення соціальної  роботи у громаді, здійснення аналізу ефективності та актуальності в умовах сучасних викликів і потреб, а також пошук оптимальних рішень у цій сфері щодо надання соціальних послуг за рахунок коштів селищного бюджету.

3.7.Виконання вимог законодавства та відповідних заходів щодо призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, здійснення контролю за наданням таких послуг.

3.8.Реалізація заходів та програм, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності, соціального захисту сімей, надання методичної, практичної та консультативної допомоги з питань запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статті, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми.

3.9.Координація діяльності та контроль за виконанням установами соціальної сфери, розташованими на території громади та за її межами, завдань і заходів, спрямованих на розв’язання питань, соціального захисту населення.

3.10.Розгляд звернень громадян, опрацювання запитів на доступ до публічної інформації, звернень народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань, що належать до компетенції відділу.

3.11.Прийом  громадян, надання консультацій та роз’яснень громадянам з питань застосування законодавства, пов’язаних із соціальною підтримкою населення.

3.12.Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення,спрямованої на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту та інформування населення громади про виконання своїх повноважень, питань, що належать до компетенції відділу, у тому числі через засоби масової інформації.

3.13.Методичне забезпечення та координація:

- надання адміністративних послуг соціального характеру через відділ соціального захисту населення Святовасилівської сільської ради;

- медичної підтримки пільгової категорії мешканців громади (зубопротезування, ендопротезування).

3.14.Надання матеріальної підтримки за рахунок коштів місцевого бюджету найбільш вразливим верствам населення, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах/фінансовому стані.

3.15.Виконання вимог законодавства та відповідних заходів щодо підвищення рівня забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб і призначення цим особам грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення та надання компенсації мешканцям громади за безоплатне тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

3.16. Виконання заходів державної політики з поліпшення становища сімей (у тому числі сімей з дітьми, багатодітних і молодих сімей), запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, встановлення опіки та піклування, створення інших передбачених законодавством умов для охорони та захисту прав повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, і задоволення потреб таких осіб.

3.17.Участь у роботі комісій, групах, радах з питань соціального захисту населення різних категорій, утворених при селищній раді та її структурних підрозділах.

3.18.Листування з питань, що належить до повноважень відділу, з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднанням громадян.

3.19.Сприяння організаціям, установам та підприємствам, усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднанням громадян – у проведенні ними роботи з питань соціального захисту сімей, у тому числі сімей з дітьми, малозабезпечених, багатодітних, молодих сімей, дітей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та інших вразливих категорій населення.

 

4. ФУНКЦІЇ

 

4.1.Організація виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики з питань соціального захисту населення та забезпечення контролю за їх реалізацію.

4.2.Здійснення аналізу стану і тенденцій соціального розвитку на території громади та вжиття заходів для усунення недоліків.

4.3.Участь у підготовці пропозицій з питань соціального напрямку та у межах повноважень:

- проектів розпоряджень сільського голови, рішень виконавчого комітету сільської ради;

- проекту програм соціально-економічного розвитку громади та заходів щодо регіонального розвитку;

- проекту місцевого бюджету щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення, на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги;

- підготовці звітів сільського голови для їх розгляду на сесії сільської ради;

- проекти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп, бере участь у їх розроблені.

4.4.Забезпечення ефективного та цільового використання відповідних бюджетних коштів Засновника, здійснення відповідного фінансового моніторингу, бухгалтерського обліку, звітності та контролю.

4.5.Готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами сільської ради інформаційні, аналітичну, та статистичні матеріали, адміністративну, оперативну звітність з питань, що належать до компетенції відділу.

4.6. Розгляд звернень громадян, в установленному  законодавством порядку, опрацювання запитів і звернень народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань соціального захисту населення.

4.7. Прийом  документів для проведення відшкодування витрат за самостійно проведене санаторно-курортне лікування, оздоровлення і відпочинок дітей, матеріальної або іншої допомоги окремим категоріям осіб, які фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету та проводить їх реєстрацію у встановленому порядку, забезпечує їх зберігання.

4.8. Організація та здійснення контролю щодо додержання вимог інструкції з діловодства, складання номенклатури справ та збереження архівних справ Управління.

Проведення відповідної навчально-методичної та довідково-кодифікаційної роботи.

4.9.Визначення необхідності проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї фахівцями відділу.

4.10.Складання актів обстеження матеріально-побутових умов для визначення права при призначенні/відновлені житлової субсидії, при наданні компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

 

4.11.У сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям населення:

- аналіз стану виконання комплексних програм та реалізації заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення громади;

- забезпечення соціальних гарантій Ветеранів, членів сімей Ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, ветеранів праці, жертв нацистських переслідувань, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та деяким іншим категоріям населення відповідно до вимог законодавства;

- виконання і організація виконання програм та заходів соціального захисту Ветеранів та членів сімей Ветеранів на основі використання багатовимірного, комплексного підходу задля запобігання та усунення їхньої соціальної та економічної виключності, допомоги та сприяння таким особам, реінтеграції ветеранів війни та членів їх сімей у громади, спільноти та родини;

- встановлення статусу та видача посвідчень батькам та дітям багатодітним родинам, які мають право на пільги відповідно до законодавства;

- здійснення прийому документів та підготовка клопотання до виконавчого комітету селищної ради про розгляд кандидатур до присвоєння Почесного звання «Мати героїня»;

- ведення обліку внутрішньо переміщених осіб, їх реєстрація та видача відповідних довідок про реєстрацію, проведення перевірки достовірності та повноти інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи;

- прийом заяв і документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстру внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на території громади та потребують надання житлових приміщень з фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб;

- забезпечення реалізації заходів щодо розподілу та надання внутрішньо переміщеним особам житла для тимчасового проживання з фонду житла (видача ордерів, укладання договорів користування, моніторинг впровадження заходу;

- прийом заяв і документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстру осіб, визначених законодавством щодо своєчасного і ефективного виконання державних бюджетних програм та поліпшення житлових умов проживання деяких категорій мешканців громади з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- забезпечення реалізації заходів щодо призначення та виплати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- забезпечення реалізації заходів щодо надання мешканцям громади, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, компенсація витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням внутрішньо переміщених осіб, які після введення воєнного стану в Україні перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться воєнні (бойові) дії.

4.12. У сфері дотримання бюджетного законодавства, бухгалтерського обліку та звітності, господарсько-фінансової діяльності;

- ведення бухгалтерського обліку відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному Відділі, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку, в тому числі з використанням уніфікованої автоматизованої системи бухгалтерського обліку та звітності;

- забезпечення дотриманням бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов’язань, їх реєстрації в органах Державної казначейської служби та здійсненням платежів відповідно до взятих бюджетних зобов’язань, своєчасне зарахування та використання бюджетних коштів Засновника;

- контроль, організація роботи та здійснення фінансування виплат матеріальної допомоги та грошових виплат незахищеним верствам населення громади, за надані соціальні послуги населенню, тощо;

- складання на підставі даних бухгалтерського обліку фінансову та бюджетну звітність в порядку, встановленому законодавством;

- забезпечення цільового та ефективного використання фінансових, матеріальних/нематеріальних, інформаційних та трудових ресурсів, збереженням майна;

- додержання вимог законодавства під час здійснення попередньої оплати товарів, робіт та послуг у разі їх закупівлі за бюджетні кошти;

- своєчасне та у повному обсязі перерахування податків і зборів (обов’язкові платежі) до відповідних бюджетів;

- проведення інвентаризації необоротних активів, товарно-матеріальних  цінностей, грошових коштів, фінансових документів, розрахунків та інших статей балансу.

4.13. У сфері реалізації заходів соціальної підтримки населення у громаді за рахунок коштів місцевого бюджету;

- прийом заяв і відповідних документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстрів одержувачів матеріальних допомог, грошової винагороди, інших видів матеріальної допомоги;

- підготовка клопотання та подання до виконавчого комітету сільської ради документів для надання матеріальної допомоги, грошової винагороди, компенсацій незахищеним верствам населення;

- виплата грошової винагороди, матеріальної допомоги незахищеним верствам населення: учасникам бойових дій, в тому числі особам з інвалідністю внаслідок війни; ветеранам війни та членам сімей ветеранів; членам сім’ї загиблого/померлого військовослужбовця, який безпосередньо брав участь в бойових діях; громадянам, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, (ліквідаторам, особам з інвалідністю внаслідок війни та потерпілим від ЧАЕС); учасникам ІІ Світової війни; ювілярам, яким у поточному році виповнилося 90, 100 і старше років; внутрішньо переміщеним особам; багатодітним сім’ям, вдовам та жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»; особам з інвалідністю (дітям до 18 років та молодь віком до 35 років); сім’я усиновителів; сім’ям опікунів та піклувальників на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітям-сиротам та дітям. Позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18-ти річного віку; членам родин військовослужбовців, які мобілізовані з 24.02.2022 року для участі в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України; на поховання непрацюючим громадянам, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, особі, яка зобов’язалась поховати померлого; на поховання одиноких та одиноко проживаючих осіб; сім’ям мобілізованих військовослужбовців, загиблих/померлих під час виконання обов’язків військової служби/проходження військової служби; працівникам селищної ради, комунальних закладів та підприємств, що знаходяться у власності територіальної громади та депутатам, які потрапили у скрутне матеріальне становище; незахищеним верствам населення громади за клопотанням депутата селищної ради;

- організація заходів, прийом заяв з відповідними документами, їх правова оцінка, реєстрація, своєчасне опрацювання, облік, формування особових справ та їх збереження, щодо призначення та виплати відповідно до чинного законодавства щомісячних компенсаційних виплат фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги з догляду громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;

- забезпечення заходів з питань відшкодування витрат за самостійно проведене санаторно-курортне лікування деяких категорій громадян, оздоровлення та відпочинок дітей;

- реалізація заходів щодо медичної підтримки пільговим категоріям мешканцям громади (зубопротезування, ендопротезування);

- забезпечення фінансування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з оплати наданих послуг автомобільного транспорту на автобусних маршрутах та залізничного транспорту.

4.14. У сфері надання соціальних послуг населенню громади та проведення соціальної роботи ;

- організація роботи із визначення потреб громади у соціальних послугах, підготовка та подання пропозицій щодо організації надання базових соціальних послуг відповідно до потреби, співпраці з комунальними установами, закладами і службами – надавачами соціальних послуг державних  та недержавних, формування соціального замовлення на надання необхідних соціальних послуг недержавними організаціями; узагальнення інформації щодо визначення потреб населення громади у соціальних послугах;

- розробка та виконання програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб населення громади у соціальних послугах;

- затвердження, за результатами визначення потреб, переліку соціальних послуг, які надаються в громаді особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- планування надання соціальних послуг мешканцям громади із зазначенням необхідних видатків та контроль за своєчасне фінансування та наданням соціальних послуг;

- здійснення моніторингу надання соціальних послуг, оцінки їх якості та контролю за дотриманням вимог, встановлених законодавством про соціальні послуги;

- підтримка в актуальному стані автоматизованої інформаційно – телекомунікабельної системи Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг на рівні громади;

- забезпечення доступності громадян до соціальних послуг, контроль за їх якістю і своєчасністю надання відповідно до законодавства;

- міжвідомча взаємодія взаємодії з виявлення та організації надання соціальних послуг дітям/особам/сім’ям громади та співпраця з відповідними закладами, установами і службами, які надають соціальні послуги, залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги;

- взаємодія з територіальним органом Пенсійного фонду України у питаннях надання соціальних та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державно-соціальне страхування;

- розгляд заяв осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, про отримання соціальних послуг, проведення розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї для визначення права на отримання соціальних послуг, організація та прийняття відповідного рішення щодо їх надання;

- повідомлення особи або її законного представника та надавача соціальної послуги про прийняте рішення, видача направлення на отримання соціальних послуг;

- спрямування, координація і контроль діяльності комунального закладу «Центр надання соціальних послуг», вжиття заходів з покращення якості надання соціальних послуг та сприяння впровадженню нових соціальних послуг, у тому числі платних, відповідно до законодавства;

- проведення моніторингу та аналізу ефективності проведення у громаді соціальної роботи із сім’ями/особами, надання їм соціальних послуг, спрямованих на запобігання потраплянню в складні життєві обставини, та прогнозування їхніх потреб у соціальній підтримці;

- за необхідності створення комісії для розгляду справ стосовно підтримки сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі щодо супроводу таких сімей/осіб, прийняття відповідних рішень, моніторингу якості соціального супроводу;

- впровадження мультидисциплінарного підходу для надання соціальних послуг вразливим групам населення громади;

- визначення пріоритетів соціального замовлення та організація його проведення;

- здійснення оцінки конкурсних пропозицій соціальних проектів, які подаються недержавними суб’єктами, що надають соціальні послуги, на конкурс із залучення бюджетних коштів громади для надання соціальних послуг;

- здійснення контролю, моніторингу і оцінки якості соціальних послуг;

- сприяння волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам, які потребують волонтерської допомоги, та в поширенні інформації про організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів, фізичних осіб, організації та установи;

- здійснення контролю за організацією роботи, пов’язаної з наданням благодійної/гуманітарної допомоги соціально незахищеним громадянам і сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- сприяння благодійним, релігійним волонтерським громадським об’єднанням, установам та організаціям недержавної форми власності, окремим громадянам в наданні соціальної допомоги та соціальних послуг особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, особам похилого віку, а також іншим соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- вживання заходів щодо соціального захисту бездомних осіб і запобігання бездомності та соціального патронажу осіб, звільнених від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

 

4.15. У сфері реалізації підтримки Ветеранів та членів сімей Ветеранів ;

    1. Здійснення аналізу стану і тенденцій соціального розвитку та додержання вимог ветеранської політики на території громади та вжиття заходів для усунення недоліків.
    2. Участь у підготовці пропозицій з питань ветеранської політики та у межах повноважень:

- проектів розпоряджень сільського голови, рішень виконавчого комітету сільської ради;

- проекту програм соціально-економічного розвитку громади та заходів щодо регіонального розвитку;

- проекту місцевого бюджету щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення Ветеранів та членів сімей Ветеранів;

- проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп, їх розробленні.

    1. Готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами сільської ради інформаційні, аналітичні та статистичні матеріали, адміністративну, оперативну звітність з питань, що належать до компетенції Відділу.
    2. Розгляд звернень Ветеранів та членів сімей Ветеранів, в установленому законодавством порядку, опрацювання запитів і звернень народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань ветеранської політики.
    3. Забезпечує збирання, накопичення, реєстрацію та зберігання в електронному кабінеті інформаційно-комунікаційної системи Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей таких осіб та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
    4. Визначення необхідності проведення обстеження матеріально побутових умов проживання Ветеранів та членів сімей Ветеранів спеціалістами соціального захисту населення виконавчого комітету Святовасилівської сільської ради.

 

4.22. У сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям населення;

- аналіз стану виконання комплексних програм та реалізації заходів соціальної підтримки Ветеранів та членів сімей Ветеранів;

- забезпечення соціальних гарантій Ветеранів та членів сімей Ветеранів відповідно до вимог законодавства;

- виконання і організація виконання програм та заходів соціального захисту Ветеранів та членів сімей Ветеранів на основі використання багатовимірного, комплексного підходу задля запобігання та усунення їхньої соціальної та економічної виключенності,  допомоги та сприяння таким особам, реінтеграції у громаду, спільноти та родини;

- прийом заяв і документів, реєстрація, облік, збереження документів та ведення реєстру осіб, визначених законодавством щодо своєчасного і ефективного виконання державних бюджетних програм та поліпшення житлових умов проживання деяких категорій мешканців громади з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- забезпечення реалізації заходів щодо призначення та виплати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх родин;

- виплата грошової винагороди, матеріальної допомоги Ветеранам та членам сімей Ветеранів, членам родин військовослужбовців, які мобілізовані з 24.02.2022 року для участі в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України; сім’ям мобілізованих військовослужбовців, загиблих/померлих під час виконання обов’язків військової служби/проходження військової служби;

- реалізація заходів щодо медичної підтримки Ветеранів та членів сімей Ветеранів;

- здійснення контролю за веденням обліку, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- визначення потреби в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, у компенсаційних виплатах, передбачених законодавством, та направлення узагальненої інформації до вищестоящих органів;

- забезпечення інформування можливостей проходження ними професійної реабілітації в реабілітаційних установах, а також про послуги державної служби зайнятості з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

- вжиття заходів щодо створення у громаді безперешкодного середовища для маломобільних категорій.

 

    1. Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед Ветеранів та членів сімей Ветеранів, спрямованої на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту та інформування про виконання своїх повноважень, питань що належать до компетенції Відділу, у тому числі через засоби масової інформації.
    2. Організація листування з питань, що належать до повноважень Відділу, з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднаннями громадян.
    3. Участь в міжнародних ат інших проектах із соціальних питань та забезпечення їх реалізації у громаді.
    4. Організація роботи та забезпечення в межах повноважень:
  • цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;
  • з укомплектування,зберігання, обліку та використання архівних документів;
  • реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом та захист персональних даних;
  • доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Відділ;
  • проведення заходів щодо запобігання корупції.
    1. Виконання інших функцій, передбачених законодавством або покладених на Відділ начальником Відділу.

 

    1. У сфері соціальної інтеграції осіб з інвалідністю;

- здійснення контролю за веденням обліку осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- визначення потреби в забезпеченні осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у компенсаційних виплатах, передбачених законодавством, та направлення узагальненої інформації до вищестоящих органів;

-  забезпечення інформування осіб з інвалідністю щодо можливостей проходження ними професійної реабілітації в реабілітаційних установах, а також про послуги державної служби зайнятості з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

- вжиття заходів щодо створення у громаді безперешкодного середовища для мало мобільних категорій населення.

 

    1. У напрямах поліпшення становища сімей(у тому числі сімей з дітьми, багатодітних і молодих сімей), запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності, протидія торгівлі людьми;

- реалізація заходів та програм, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності, соціального захисту сімей, надання в межах компетенції підприємствам, установам, організаціям, об’єднанням громадян та окремим громадянам методичної, практичної та консультативної допомоги з питань запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- взаємодія із структурними підрозділами Засновника, а також з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадянами, об’єднаннями громадян, недержавними організаціями і надання правової, методичної та організаційної допомоги з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- виконання програм і заходів щодо забезпечення у громаді запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- визначення та узгодження із Засновником потреби у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства  чи насильства за ознакою статі та подальший контроль за їх створенням і діяльністю;

- проведення прийому і розгляду заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства і насильства за ознакою статі, забезпечення застосування відповідних заходів для його припинення та здійснення контролю за надання допомоги постраждалим особам;

- забезпечення координації діяльності та взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на території громади;

- інформування постраждалих осіб про права, заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися;

- проведення відповідно до законодавства збору, аналізу і поширення на території громади інформаційних кампаній щодо протидії домашнього насильства і насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;

- звітування центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми про виконання повноважень у цій сфері в порядку визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у цій сфері.

 

    1. У виконанні повноважень опіки та піклування повнолітніх недієздатних осіб;

- організація роботи з питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна недієздатність яких обмежена відповідно до вимог законодавства;

- прийом заяв і документів та їх опрацювання з метою прийняття рішень/висновків щодо встановлення опіки чи піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена;

- розгляд документів, підготовка та видача дозволу опікуну недієздатної особи та піклувальнику особи, цивільна дієздатність якої обмежена, на вчинення правочину;

- видача подання про можливість призначення особи опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.

 

         4.30.Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, спрямованої на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту та інформування населення громади про виконання своїх повноважень, питань що належать до компетенції Відділу, у тому числі через засоби масової інформації.

         4.31.Організація листування з питань, що належать до повноважень Відділу, з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадським та волонтерським організаціям, об’єднанням громадян.

         4.32.Участь в міжнародних та інших проектах із соціальних питань та забезпечення їх реалізації у громаді.

         4.33.Організація роботи та забезпечення в межах повноважень:

         - виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

         - з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

         - реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом та захист персональних даних;

         - доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Відділ;

         - проведення заходів щодо запобігання корупції.

         4.34.Виконання інших функцій, передбачених законодавством або покладених на Відділ головою сільської ради та секретарем сільської ради (виконкому).

 

5.ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ

 

         Відділ має право:

         5.1.Користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України та захист своїх прав, свобод, честі та гідності і ділової репутації.

5.2.Отримувати в законодавчо встановленому порядку від службових осіб інших структурних підрозділів сільської ради, підприємств, установ та організацій документи, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання визначених повноважень.

5.3.Залучати в установленому порядку фахівців відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до повноважень Відділу.

5.4.Брати участь у здійсненні контролю (перевірки) виконання рішень сільської ради для забезпечення реалізації визначених законодавством повноважень у соціальній сфері підвідомчими підприємствами, установами та організаціями , в межах своїх повноважень.

5.5.Готувати проекти запитів на отримання статистичної інформації та інших даних від відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, громадських організацій, підприємств, установ та організацій, необхідні для виконання визначених повноважень, посадових обов’язків та завдань.

5.6.Скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції.

5.7.Представляти інтереси Відділу у відповідних органах державної влади та органах місцевого самоврядування з питань, що належать до його повноважень, брати участь у нарадах, колегіях, зборах, засіданнях з професійних питань у межах своїх компетенцій.

5.8.Брати участь у розгляді питань і прийняття, в межах своїх повноважень, рішень.

5.9.Вимагати своєчасного, якісного та у повному обсязі виконання працівниками Відділу посадових обов’язків та завдань.

5.10.Брати участь у проектах, в тому числі міжнародних, з питань соціального захисту населення.

5.11.Направляти працівників відділу на навчання, стажування, конференції, семінари з питань професійної діяльності.

5.12.Здійснювати заходи для матеріальної зацікавленості працівників як за результатами особистої праці, так у загальних підсумках роботи.

5.13.Вносити до селищної ради пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу або реалізації відповідного напряму діяльності.

 

Відділ зобов’язаний:

5.14. Виконувати вимоги Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики з питань соціального захисту населення, забезпечення прав і свобод громадян, своєчасно забезпечувати заходи та контроль за їх реалізацією.

5.15. Укладати договори та угоди , що не суперечать чинному законодавству України з підприємствами, установами, організаціями та окремими громадянами.

5.16. Погоджувати з Засновником пріоритети перспективні напрямки діяльності Відділу.

5.17. Сумлінно ставитися до виконання своїх обов’язків, суворо додержуватися у своїй роботі вимог чинного законодавства, інтересів та прав громадян.

5.18. Своєчасно і точно виконувати рішення державних органів чи посадових осіб, розпорядження і вказівки керівництва.

5.19. Дотримуватись вимог щодо збереження інформації з обмеженим доступом, що стала відома під час виконання обов’язків, а також іншої інформації, яка згідно з законодавством не підлягає розголошенню.

5.20. Постійно підвищувати свій професійний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти.

5.21. Інформувати сільську раду у випадках, коли посадові особи інших структурних підрозділів не надають документи, інші матеріали, необхідні для виконання завдання, покладеного на Відділ, а також коли стала відома інформація про порушення чинного законодавства працівниками Відділу або про загрозу законним інтересам Відділу чи сільської ради.

5.22. В порядку, визначеному начальником Відділу, заміщувати інших працівників Відділу у разі їх відсутності.

5.23. Дотримуватись правил внутрішньо трудового розпорядку, виконавської дисципліни, етики поведінки посадової  особи місцевого самоврядування та обмежень, пов’язаних з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування, загальних правил етичної поведінки.

 

 

6.КЕРІВНИЦТВО ВІДДІЛУ

 

6.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільнюється з посади сільським головою.

6.2. На посаду начальника призначається особа, яка є громадянином України, володіє державною мовою, має відповідальну вищу освіту, стаж роботи у соціальній сфері не менше ніж 3 роки або досвід роботи на керівних посадах не менше 5 років та відповідає іншим вимогам, встановленим чинним законодавством України.

Начальник Відділу:

6.3. Здійснює керівництво Відділу, розподіляє обов’язки між працівниками Відділу та визначає ступінь їх відповідальності, забезпечує дотримання працівниками Відділу трудової та виконавської дисципліни.

6.4. Забезпечує виконання поставлених перед Відділу завдань щодо участі в реалізації політики у сфері соціального захисту населення.

6.5. Здійснює контроль та організацію роботи за виконанням законів України, постанов Кабінету Міністрів, рішень, наказів вищестоящих органів і прийнятих заходів, рішень та розпоряджень сільського голови з питань, що входять до компетенції Відділу.

6.6. Розробляє відповідні заходи на виконання рішень, постанов, наказів, листів вищестоящих органів, які затверджуються наказом начальника Відділу.

6.7. Розробляє і подає на затвердження Засновнику зміни та доповнення до положення про Відділ.

6.8. Складає в установленому порядку та подає на затвердження сільському голові штатний розпис та кошторис витрат Відділу.

6.9. Розпоряджається майном та коштами Відділу в межах затвердженого кошторису витрат та відповідно до їх цільового призначення.

6.10. Приймає рішення щодо заохочення працівників Відділу за успіхи в роботі, застосовує заходи дисциплінарного впливу за порушення працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, заповнює вакансії.

6.11. Призначає на посаду і звільняє з посади працівників Відділу відповідно до діючого законодавства.

6.12. В межах своїх компетенцій бере участь у розробці проектів розпоряджень сільського голови, рішень сільської ради з питань, що належать до компетенції Відділу, іншого виконавчого органу у межах визначених повноважень за напрямами діяльності Відділу.

6.13. Розробляє і забезпечує виконання комплексних програм і заходів, щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, осіб, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та сприяти в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання та здійснює відповідний контроль.

6.14. Аналізує у межах визначених повноважень стан і тенденції розвитку сфери соціального захисту населення, галузі суспільно-економічних відносин, хід виконання проектів і програм місцевого розвитку, контроль за виконанням яких віднесено до компетенції Відділу, вживає заходів щодо усунення негативних і розвитку позитивних тенденцій.

6.15. Здійснює контроль за проведенням роботи щодо:

- реалізації державної політики з питань соціального захисту різних верств населення громади;

- дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов’язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов’язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов’язань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності, господарсько-фінансової діяльності Відділу;

- прийому громадян з питань соціального захисту населення, надає консультації громадянам з питань соціальної підтримки, визначає потреби громадян у соціальній підтримці;

- інформаційно – просвітницьких заходів та роботи серед населення, спрямованих на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту;

- опитування, анкетування мешканців з метою визначення основних потреб та перспектив надання послуг із соціальної підтримки та виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- підготовки на надання аналітичних матеріалів та статистичної звітності з питань, що належать до компетенції Відділу;

- додержання вимог інструкції з діловодства, номенклатурних та архівних справ Відділу.

6.16. Розглядає в межах повноважень та організовує своєчасний і якісний розгляд звернень від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, підприємств, установ, організацій, громадян з питань соціального захисту населення, а також підготовку за результатами їх розгляду проектів відповідей.

6.17. Організовує листування з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до повноважень Відділу.

6.18. Проводить навчально-методичну і довідково-кодифікаційну роботу.

6.19. Затверджує плани роботи Відділу, організації нарад, навчань, семінарів, тощо та проводить навчання і семінари із спеціалістами Відділу з метою підвищення професійних знань, вмінь та навичок.

6.20. Регулює роботу Відділу щодо його ефективної взаємодії із структурними підрозділами сільської ради та райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктами надання соціальних послуг, а також з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадськими та волонтерськими організаціями, об’єднаннями громадян.

6.21. Представляє інтереси Відділу у взаємовідносинах з органами державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, фізичними та юридичними особами в установленому порядку.

6.22. Організовує та проводить особистий прийом громадян з питань соціального захисту та за необхідності вживає відповідні заходи для усунення причин, які викликають скарги від громадян.

6.23. Вживає заходи щодо вдосконалення організації роботи Відділу, організовує вивчення, узагальнення та впровадження передового досвіду щодо методів і форм роботи.

6.24. В межах своєї компетенції приймає участь у:

- заходах та акціях сільської ради;

- заходах щодо запобігання протидії корупції.

6.25. Виконує інші завдання та доручення з питань професійної діяльності Відділу керівництва сільської ради.

6.26. Начальник Відділу підпорядковується сільському голові, секретарю сільського голови (виконкому), заступнику голови сільської ради, згідно з розподілом функціональних повноважень.

6.27. На період відсутності начальника Відділу (відпустка, відрядження, хвороба, тощо) його обов’язки виконує спеціаліст І категорії Відділу або інша посадова особа, визначена сільським головою.

 

7.МАЙНО ТА ЗАСОБИ (КОШТИ)

 

7.1. Контроль за збереженням та ефективністю використання товарно-матеріальних цінностей, службового майна, побутового обладнання, раціонального використання витратних матеріалів, комп’ютерної, розмножувальної та іншої техніки виключно для виконання службових обов’язків здійснює начальник Відділу.

7.2. Відділ фінансується з бюджету Святовасилівської сільської ради. Кошторис, штатний розклад та фонд оплати праці працівників затверджує Засновник.

7.3. Контроль за цільовим використанням коштів сільського бюджету, передбачених на виконання програм та заходів соціальної підтримки мешканців громади, здійснює начальник Відділу.

 

8.КОНТРОЛЬ ТА ПЕРВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ

 

8.1. Контроль за діяльністю Відділу, виконання покладених на Відділ завдань здійснює безпосередньо начальник Відділу та сільська рада.

8.2. Контроль за законністю, своєчасністю та правильністю оформлення документів; використання фонду оплати праці; встановленням посадових окладів; правильністю нарахування та перерахування податків до місцевого та державного бюджету; інших платежів; дотримання встановлених правил проведення інвентаризації грошових, товарно-матеріальних цінностей, основних фондів, розрахунків і платіжних зобов’язань; стягненням у встановлений термін дебіторської та сплаченням кредиторської заборгованості здійснює фінансовий відділ сільської ради.

8.3. Перевірка діяльності Відділу за напрямками роботи здійснюють структурні підрозділи сільської ради та інші контролюючі органи відповідно до вимог чинного законодавства.

 

9.ВЗАЄМОВІДНОСИНИ/ЗВ’ЯЗКИ

З ІНШИМИ ЮРИДИЧНИМИ ОСОБОМИ

 

9.1. Відділ підпорядковується голові Святовасилівської сільської ради та секретарю сільської ради (виконкому).

9.2. Взаємодіє у процесі виконання покладених завдань з виконавчими органами та структурними підрозділами сільської ради, представницькими органами (депутатськими комісіями, депутатами сільської ради).

9.3. З метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передання інформації, необхідної для належного виконання визначених для нього завдань та проведення заходів взаємодіє із структурними підрозділами райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктами надання соціальних послуг, а також з підприємствами, установами організаціями усіх форм власності та підпорядкованості, громадськими та волонтерськими організаціями, об’єднаннями громадян.

 

10.РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ

 

10.1. Ліквідація або реорганізація Відділу проводиться згідно вимог чинного законодавства України.

10.2. Ліквідація здійснюється спеціально створеною комісією Відділу або сільської ради.

10.3. Питання, пов’язанні з розірванням трудового договору з ініціативи Власника або уповноваженого ним органу, вирішуються відповідно до положень Кодексу законів про працю України.

 

11.ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

11.1. Зміни до положення про Відділ вносяться за рішенням Засновника.

11.2. Питання, не врегульовані цим Положенням, регулюються відповідними актами України.

 

 

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                       Наталія ВЕРЛАТА

 

https://rada.info/upload/users_files/04337825/702ef5f7c11e170f79cb0809b49dd764.docx

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь