Святовасилівська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

 Дніпровські територіальні курси ЦЗ та БЖД (I категорії) НМЦ та БЖД Дніпропетровської області    

Дата: 05.05.2025 14:22
Кількість переглядів: 13

 

 Подбайте про вогнегасник вдома

 

В теперішніх умовах у побуті використовується багато пожежонебезпечних приладів та речовин, внаслідок чого значно зросла небезпека займання квартир та будинків.  Для вирішення завдання пожежної безпеки важливо подбати про  вогнегасник вдома.

Важливо щоб вогнегасник був ефективним та зручним у використанні. Доцільно підбирати відповідний вогнегасник в залежності від типу оселі, її площі та наявності в ній  легкозаймистих речовин.     

 Критерії вибору засобів пожежогасіння для оселі.                                                                      Тип вогнегасників в квартиру або приватний будинок, їх ємність та кількість — це моменти, які домовласники визначають самостійно. Щоб зробити правильний вибір, необхідно знати особливості  видів засобів пожежогасіння. Існують різні типи вогнегасників для житлових об'єктів, які відрізняються такими параметрами:      

 -видом вогнегасної речовини, від властивостей якої залежить можливість використання;                                                                                                                   -конкретних загорянь (твердих речовин, паливно-мастильних матеріалів, електроприладів тощо);                                                                                            -зовнішнім виглядом, формою, забарвленням;                                                       -габаритними розмірами, внутрішньою ємністю (від цих характеристик залежить вага використовуваного заряду);                                                             -способом активації.

Особливості вогнегасників

Переваги та недоліки вуглекислого вогнегасника :   

-газ із вогнегасника безпечний для людини та після використання вуглекислотного вогнегасника достатньо провітрити приміщення;                  -речі після потрапляння газу на них не псуються та залишаються чистими, якщо не рахувати обгорілі ділянки.

Таким вогнегасником можна гасити електричні прилади та не боятися використовувати його під час загоряння побутової техніки. Втім, через низьку температуру що створює газ, варто бути обережним з металевим тілом вогнегасника, та намагатися використовувати рукавиці при роботі з ним.                 Проте, вуглекислотний вогнегасник тільки збиває полум’я, але не усуває тління. Таким чином, у разі загорання килимів, меблів, одягу чи дерева, вдасться лише погасити полум’я, але не усунути тління. З поверхнями, що тліють, добре справляється порошковий вогнегасник.

Порошковий вогнегасник — принцип дії та недоліки

Принцип дії порошкового вогнегасника полягає у випусканні порошку, що не горить, який гасить полум’я.

Проте, порошковий вогнегасник не знижує температуру поверхні. Суттєвим недоліком порошкових вогнегасників є токсичність порошкової суміші.

Крім того, розпорошений у повітрі порошок заважає видимості, що може бути небезпечним під час намагання вибратися із задимленої оселі.

З огляду на переваги та недоліки різних типів вогнегасників ідеальним варіантом було б мати вдома як порошковий, так і вуглекислотний вогнегасники. Порошковий вогнегасник використовувати можна  лише у разі, коли вуглекислотний не допоміг.

Правила використання вогнегасників

Залежно від об’єму речовини, що гасить, вони можуть мати різну вагу. Розглядати для оселі варто лише ті вогнегасники, які важать менш як 8 кілограмів, адже підіймати важкі вогнегасники нелегко, що критично під час пожежі.

Якщо ви мешкаєте у приватному будинку, розміщуйте вогнегасники у кожній споруді на ділянці. Мешканцям двоповерхових квартир варто розмістити вогнегасники на кожному з поверхів. Найкращим місцем для розташування вогнегасників будуть кухня, вихід з оселі та  найдальший від виходу кут.

Вивчайте інструкцію до вогнегасника заздалегідь, щоб не витрачати на це час в екстреній ситуації. За можливості краще скористатися тим типом вогнегасника, який ви знаєте, як він працює.

Зберігайте вогнегасники в недоступному для дітей місці, якомога далі від прямих сонячних променів та джерел нагрівання.

Стежте за терміном придатності вогнегасника та змінюйте його, коли  він закінчиться. Деякі вогнегасники можна заправляти декілька разів, речовину, що гасить в них необхідно змінювати після закінчення терміну зберігання.

Подбавши про вогнегасник вдома, ви забезпечуєте захист від пожежі власного життя та здоров'я, своїх близьких а також особистого майна.

 

 

 Дніпровські територіальні курси ЦЗ та БЖД (I категорії)                                                                                                 НМЦ та БЖД Дніпропетровської області       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь